Benefit Plus Spolupracujeme s Benefit Plus

Pláž, do ktorej sa zamilujete.

Lignano je prekrásny polostrov obmývaný na severe čarovnou Lagúnou di Marano, na juhu tyrkysovomodrou riekou Tagliamento a na východe priezračnými vodami Jadranu.

 

 

Pláž a polostrov Lignano Sabbiadoro

 

Názov mestečka je odvodený od jeho 8 km dlhej nádhernej pláže (Sabbiadoro = Zlaté piesky) z jemného zlatistého piesku, ktorá pozvolna vstupuje do teplých a pokojných vod Stredozemného mora. Pláž sa tiahne pozdľž polostrova od ústia rieky Tagliamento až k turistickému prístavu Terra Mare, vnárajúcemu sa do lagúny. Pláž má šírku od min 80 do max 150 m. Polostrov je orientovaný juhovýchodne a preto je pláž zaliata slnkom rovnomerne počas celého dňa.

 

Lignano - najkrajšia detská pláž More

 

More obmývajúce polostrov je čisté,priezračné a málo hlboké, vytvárajúc tak ideálne podmienky na kúpanie aj pre najmenšie deti.Vstup do mora je veľmi pozvoľný, čo je ideálne pre malé deti i neplavcov a detičky môžu behať po pláži i vo vode pokojne naboso, nenájdete tu morských ježkov či pŕhlivé sasanky.

   

Vstup na pláž je voľný, bez poplatku. 60 ha upravenej pláže, vybavenej kabínkami, lehátkami, plážovými stoličkami a slnečníkmi tak vytvára bohatú ponuku prenájmu plážového materiálu za rozličné ceny. Okrem toho tu nájdete preliezky pre deti, požičovne vodných bicyklov, školy plávania i windsurifngu, animácie pre deti i dospelých.

   

V časti Sabbiadoro sa na niektorých miestach (všetky v blízkosti našich viliek) nachádzajú aj voľné zóny pláže, kde je možné priniesť si vlastný plážový materiál bez poplatku.

 

Vybavená pláž v lignane so slnečníkmi, kabínkami, lehátkami a plážovými stoličkami

 

Lignano - ideálna pláž pre deti

 


Voľná pláž v Lignane           Voľná pláž v časti Sabbiadoro


  Hostia majú k dispozícii sprchy so studenou a teplou vodou (tie s teplou vodou fungujú na žetón). Prístup na pláž uľahčujú chodníčky tiahnúce sa od vstupu na pláž až takmer po more, čo je vítané pre vozíčkárov i pre mamičky s kočíkmi.

Zábava priamo na pláži.

 

Od júna do septembra sa na pláži organizujú zábavné animované programy pre dospelých aj deti. V centre pozornosti je Terasa na mori, kde vás denne očakávajú sympatickí animátori, aby ste sa spolu zabavili pri skupinových tancoch, aerobiku, spinningu, či aquagymnastike. Práve v Lignane môže byť aj pobyt na pláži zábavný a aktívny !

tl_files/top_holiday/photos/plaz/terasa.jpg

 

 

tl_files/top_holiday/photos/plaz/cvicko.jpg

 

Známou je aj Beach Arena (plážová športová aréna), vybavená 3000 miestami na sedenie, kde sa pravidelne konávajú významné medzinárodné športové súťaže a večerné predstavenia.

 

Lignano - šport a zábava na pláži

 

Novinkou, ktorú si okamžite obľúbilo množstvo dovolenkárov je VIP zóna pri Terase na mori. Namiesto slnečníkov tu nájdete luxusne vyzerajúce turecké stany, poskytujúce príjemný chládok a sedenie až pre 6 osôb, v cene je zahrnutý aj voľný celodenný vstup do dvoch vírivkových vaní v štýle jakuzzi, ktoré sa nachádzajú uprostred VIP zóny.

 

Jacuzzi v Lignane na pláži

 

Lignano Sabbiadoro VIP zona

Čistá pláž a bezpečné more

Lignano je jedným z mála talianskych prímorských letovísk, ktoré sa může pýšiť ocenením najvyšším - európskou modrou vlajkou, ktorú prideľujú len ekologicky najčistejším a najvybavenejším európskym plážam.

Lignano drží národný rekord v počte udelení tohto ocenenia - spolu s tohtoročným je to už 34.modrá vlajka - a to vďaka vynikajúcej kvalite mora, životného prostredia, špičkovej starostlivosti o pláž a vysokej úrovni služieb.

Máte tak istotu, že strávite dovolenku v ekologicky čistej a bezpečnej lokalite.

 

 

Lignano - čistá a bezpešná pláž

   

Západná časť polostrova je rajom rybárov. Zároveň je Lignano už vyše 50 rokov známe aj ako kúpeľné mesto, polostrovná klíma je nielen zárukou slnečnej dovolenky, ale má vynikajúce účinky na liečenie respiračných chorôb, ekzémov a alergií.

 

 


Lignano Sabbiadoro - pláž Lignano Sabbiadoro - pláž a terasa pri mori Lignano Sabbiadoro - Terasa na mori Lignano Sabbiadoro - maják Lignano Riviera - pláž v blízkosti rieky Tagliamento Lignano - čisté a bezpečné more