Benefit Plus Spolupracujeme s Benefit Plus
CA Top Holiday » Lignano pre všetkých

Lignano pre všetkých

Lignano Sabbiadoro - nádherný polostrov vnárajúci sa do Laguny di Marano 80 km nad Benátkami - je najvyhľadávanejším letoviskom benátskej riviéry. Letovisko poskytuje vďaka svojej prirodzenej kráse a špičkovej vybavenosti ideálne podmienky pre strávenie príjemnej dovolenky pre rodiny s deťmi, pre mladých ale aj pre seniorov.

Lignano - polostrov vnarajuci sa do mora

10 Dôvodov na dovolenku v Lignane

  • 8 kilometrov pláží z jemného zlatého piesku, čisté a bezpečné more, ocenené Modrou vlajkou, medzinárodným symbolom pre najlepšie prímorské destináciácie
  • 6 zábavných parkov ako napr. Aquasplash - prvý aquapark v Taliansku
  • Okolo 10 hektárov parkov a borovicových lesíkov
  • 5 kilometrov dlhé centrum s butikmi, reštauráciami a barmi
  • Množstvo príležitostí vychutnať si domácu kuchyňu a čerstvé morské plody
  • Nachádza sa cca 90 kilometrov od Benátok a Terstu
  • Viac ako 5 000 prístavných miest pre jachty v Lignánskych marínach - Marina Uno, Marina Punta Verde, Marina Faro, North cape...
  • Viac ako 3600 apártmánov vo vilách a rezidenciách
  • Viac ako 200 hotelov
  • Viac ako 120 realitných kancelárií

 

 

LignanoLignano to nie je len pláž - to je 6 zábavných parkov, cyklistické chodníčky, manéže, kúpele, športové zariadenia - predovšetkým nový golfový klub, množstvo tenisových kurtov, volejbalových ihrísk a bazénov.
LignanoLignano- to je letný amfiteáter s bohatou ponukou kultúrnych akcií - opery, koncerty, divad.predstavenia.
LignanoLigano poskytuje aj ideálny servis pre majiteľov motorových člnov, lodí či luxusných jácht : nájdete tu 8 prístavov s kapacitou viac ako 5000 lodí, disponujúcich
všetkými službami a potrebným vybavením.
LignanoLignano v noci - to je kompletná ponuka pre mládež i mladých bez veku v početných renomovaných dance-kluboch, baroch a diskotékach.
LignanoLignano disponuje kompletnou infraštruktúrou bohatou na každý druh aktivity - obchody, supermarkety a butiky, typické talianske reštaurácie, pizzerie, bary a gelatérie, lemujúce 4 km dlhú sugestívnu kolonádu, plnú voní, svetla a života až do neskorých nočných hodín...
LignanoLignano je synonymom zábavy, športu a relaxu.
LignanoLignano - to je splnený sen každého dovolenkára.
Niečo z histórie Lignana...

  Z historického pohľadu je Lignano vlastne len akýmsi juniorom medzi súčasnými letoviskami, keďže jeho skutočná kariéra sa začala len pred čosi viac ako 100 rokmi. Prvé ojedinelé historické zmienky o Lignane sa datujú do 5.storočia a hovoria o pobreží zvanom Lignano, len veľmi sporadicky navštevovanom rybármi. Lignano bolo v tých časoch akousi " zemou nikoho ", porastenou čiernymi píniami a poskytujúcou dočasný úkryt rybárom a poľovníkom. Pravdepodobne aj názov Lignana pochádza zo slova LUPIGNANUM - územie, osídlené vlkmi. 

História súčasného Lignana sa začala písať úplne nenápadne, v jedno horúce nedeľné popoludnie roku 1900. Skupinka výletníkov z rybárskeho mestečka Marano Lagunare sa plavila na loďkách po lagúne a hľadali vhodné miesto na piknik. Pristáli na severnom výbežku lignanskeho polostrova a ostali veľmi prekvapení z krásnej zlatej, do diaľky sa tiahnúcej pieskovej pláže. A keďže zhodou okolností jeden z výletníkov bol významným miestnym politikom, dostal nápad pretvoriť Lignano na letovisko. Tri roky nato sa už v Lignane postavil prvý hotel (Manin), ale keďže mestečko bolo ešte vždy dostupné iba loďami, jeho väčší rozmach nastal až po otvorení prvej pozemnej komunikácie z Latisany v r.1926. Potom karty zamiešala druhá svetová vojna a tak najväčší stavebný rozvoj Lignano zažilo až v 50. až 70. rokoch minulého storočia, kedy štát výrazne podporil súkromných podnikateľov pri výstavbe hotelov, penziónov a apartmánových domov. 

Svoju pečať vtlačil Lignanu aj architekt Marcello D´Olivo, ktorý v rokoch 1953 - 1956 navrhol originálny urbanistický projekt, doposiaľ ojedinelý v Európe - dnešnú Pinetu. Tak sa zrodil slávny slimák- projekt, kde ulice sú usporiadané do tvaru slimáka, alebo špirály. Podarilo sa tak zachovať veľa z pôvodných pínií, vďaka čomu sú v tejto časti vilky a hotely doslova utopené v zeleni.

Na začiatku Lignana, blízko rieky Tagliamento je zachovaný aj kus pôvodného píniového pralesa, málokto však vie, že takáto džungľa kedysi pokrývala celý polostrov.

Vďaka svojej krásnej zlatej pláži a umne vybudovanej infrakštruktúre sa tak Lignano postupne stalo skutočným klenotom benátskej riviéry, jej najkrajším a najvyhľadávanejším letoviskom.


 
 

Lignano z vtáčej perspektívy:Lignano - letná dovolenka:Lignano pre všetkých

Fotogaléria - nočné Lignano:

Lignano - fontana v noci

         Lignano Večerné Lignano Nočná prechádzka v Lignane
  Lignano a pešia zona v noci Lignano bary a kaviarne Lignano
  Lignano Lignano Lignano - herňa
  Lignano - detské kasíno Lignano Lignano
  Fontana v Lignane Lignano Lignano - obchody
  Lignano - nocne prechadzky Fontana v Lignane Lignano - zmrzlina
  Dovolenka 2011 Dovolenka 2010 Dovolenka
  Zabava v Lignane Lignano - vecerne nakupy Adriatica
  Palmova riviera Sabbiadoro Lignano - palmová riviéra
  Apartmány v taliansku Ubytovanie Taliansko Lignano Lacná dovolenka v taliansku
  Lignano - Adriatica Dovolenka Taliansko - Lignano Taliansko
  Lignano Sabbiadoro ubytovanie Dovolenka v Taliansku Appartamenti Lignano last minute
  Dovolenka Taliansko Lignano - obchody Lignano - festival
  Lignano Sabbiadoro - velke namestie Zabava v Lignane Pesia zona v Lignane
  Lignano - nocna fontana Lignano Sabbiadoro - zmrzlinaren a bar Lignano v noci
  Lignano hotel Lignano Sabbiadoro - dovolenka Last minute - Taliansko - Lignano
  Dovolenka v Lignane Lignano 2010 Lignano 2011
  Dovolenka Lignano Last minute Lignano Lignano apartmany
  Lignano ubytovanie Lignano taliansko Lignano
  Lignano Lignano Lignano
  Lignano